Žurnāls » Ieskats Diana F+ kameras vēsturē un funkcijās

DianaF+ kamera ir plaši pazīstama ar saviem sapņainajiem, nedaudz izplūdušajiem un vinjetēm pārbagātajiem kadriem. Ja Tu meklē kameru, ar kuru bildēt tos sapņainos vintage kvadrāta formāta kadrus, tad Diana+ būs Tava īstā izvēle.

DianaF+ kameras pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta 60ajos gados Ķīnā, kad tā tika izveidota kā ikvienam Ķīnas iedzīvotājam pieejama, lēta plastmasas kamera, ar kuru uzņemt ikdienas kadrus. 120 formāts tika izvēlēts tādēļ, ka šajā laikā tas bija visizplatītākais un pieejamākais jebkuram iedzīvotājam. Iespējams, Diāna tur pat arī būtu beigusi savas dzīves gaitas, tomēr lielas kravas tika izsūtītas uz rietumu valstīm, galvenokārt uz ASV, kur tās tika izmantotas kā mazas un lētas balvas karnevālos un gadatirgos. Arvien pieaugot Diānas kameras popularitātei 60ajos un 70ajos gados tika ražoti ļoti daudz kloni – kameras, kas tika veidotas labākajās Diānas tradīcijās, tomēr nesa daudz un dažādus citus vārdus. Tās tika izmantotas gan kā suvenīri, gan ceļojumu dāvanas tūrisma firmās utt. Allans Dītrihs – fotogrāfs un kaislīgs Diānas kameras fans izveidoja unikālu šo Diānas klonu kolekciju, kura sastāv no vairāk kā 100 šīm brīnišķīgajām kamerām. 2007. gadā, izlaižot savu DianaF+ kameru, Lomogrāfijas biedrība nopirka šo kolekciju un radās „Diana pasaules tūre” – ceļojoša Diānas klonu izstāde. Pirms nepilniem 2 gadiem šī kolekcija bija atceļojusi arī uz Rīgu.DianaF+ ir Lomogrāfijas biedrības uzlabotā Diānas kameras versija, kas dos Tev ne tikai klasiskās Diānas sapņainās īpašības, bet arī plašākas iespējas un lielāku brīvību.

Kadra formāts būs kvadrāts, neatkarīgi no ieliktās maskas. Tā kā DianaF+ ir kamera, kas izmanto 120 filmiņu, Tu vari izvēlēties starp 12 vai 16 kadriem. Izvēloties 12 kadrus, kadra laukums būs 52x52mm, bet izvēloties 16 kadrus, kadra laukums būs 42x42mm. Tomēr ar to viss nebeidzas – DianaF+ kamerai nāk līdzi vēl viens 16 kadru rāmītis, kas dos Tev iespēju bildēt nebeidzamu panorāmu. Tas ir iespējams dēļ tā, ka pats rāmītis ir nedaudz lielāks – 46x46mm, kas nozīmē, ka tiek izgaismotas arī melnās kadru robežas.Diana+ kamerai ir iespēja izvēlēties starp 2 ekspozīcijas režīmiem – „N” un „B”. N ir fiksētais 1/60s, kas paredzēts ikdienas bildēšanai vai bildēšanai ar zibspuldzi, bet B ir ilgās ekspozīcijas režīms, ar ko būs iespējams uzņemt gan tik ļoti iemīļotos kadrus ar tumsā braucošām mašīnām, gan arī pamēģināt gleznot ar gaismu.

Diana+ kamerai ir arī iespēja variēt ar gaismas caurlaidību. Ir iespējami 4 režīmi – mākoņainam laikam (f/11), daļēji mākoņainam (f/16), saulainam (f/22) un bildēšanai caur adatas aci „P” (f/150). Bildēšana caur adatas aci ir vecākais fotografēšanas veids, ko pazīst kā Camera Obscura. Bildējot caur adatas aci ir jānoņem nost objektīvs, tādā veidā gaismai ļaujot iedegt filmiņā nevis caur lēcu, bet tikai caur šo mazo caurumiņu. Jāņem vērā arī tas, ka bildējot caur adatas aci (pinhole), ir jāizmanto ilgās ekspozīcijas funkcija.


Bilde, kura uzņemta bildējot caur adatas aci

Diana+ kamerai, kā jau 120 filmiņas formāta kamerām tas ir ierasts, slēdža mehānisms ir neatkarīgs no tīšanas mehānisma, kas dod iespēju bildēt kadru uz kadra.Tehniskie parametri:
• Filmiņas formāts: 120, 35mm(ar adapteri), Fuji Instax mini (ar adapteri)
• Kadra formāts: 52x52mm, 46x46mm,42x42mm
• Fokusa attālums: 75mm
• Gaismas caurlaidība: f/11, f/16, f/22, f/150
• Ekspozīcijas laiks: bulb (b), 1/60s (n)
• Fokusēšana: 1m, 2m, 4m, 8m - ∞
• Izmēri: 125x95x76mm (+zibspuldze)

Pielikumā arī video, kas palīdzēs ievietot filmiņu savā DianaF+ kamerā.

 
Rekomendējam izlasīt arī šos rakstus
 
Dalies ar draugiem
 
 
 
Pievienojies un komunicē
Varbūt Tev ir kāds jautājums par Lomogrāfiju vai kādu no mūsu kamerām? Droši dod ziņu, ja esi uzgājis kādai mājaslapas nepilnībai. Vairāk informācijas par lomography.lv var iegūt arī iepazīstoties ar lietošanas noteikumiem.
Mēs esam draudzīgi
Kļūsti par mūsu draugu arī Facebook-ā, mēs arī Twitter-ojam. Mēs labprāt uzturēsim ar Tevi kontaktu.
Izvēlies sev ko piemērotu
Ja vēlies savā īpašumā iegūt jaunu lomo-kameru, kādu noderīgu aksesuāru, vai vienkārši superīgu foto-filmiņu iemet aci mūsu internet-veikalā.
 
Lomography Society Baltics ©2006—2013