Žurnāls » Orca 110 B/W - pirmā Lomogrāfijas 110 formāta filmiņa

Orca 110 B/W ir pirmā Lomogrāfijas biedrības izveidotā 110 formāta filmiņa, kas kā fēnikss ir atdzimusi no pelniem, lai dāvātu lomogrāfiem pilnīgi jaunus apvāršņus vēl nebijušā līmenī.

Pirmo reizi ar 110 formāta filmiņu iepazīstināja Kodak, kas to sāka ražot 1972. gadā. Atšķirībā no mums ierastajiem formātiem, 110 filmiņa pilnībā ir ietverta kārtridžā, kā arī pēc izbildēšanas nav jāattin, kas nodrošina papildus aizsardzību pret netīšu izgaismošanos. Tomēr par spīti visam, 110 formāta filmiņa tika pārtraukta ražot 2009. gadā.Šogad - pēc trīs gadu ilgas dusēšanas, 110 filmiņa ir atdzimusi kā Orca - pirmā Lomogrāfijas biedrības ražotā 110 formāta filmiņa, kas iesāk jaunu ēru lomogrāfijas pasaulē. Orca 110 B/W ir melnbaltā filmiņa ar 100 ISO jūtību. Tai ir 24 kadri, bet pats galvenais, kādēļ 110 filmiņa ir tik īpaša, lai Lomogrāfijas biedrība pieliktu pūles tās atdzimšanai, ir tās izmērs - 13x17mm! Tieši tā - 4x mazāks kadra laukums, kā mums tik ļoti ierastajai 35mm filmiņai.Bet tas vēl nav viss.
Orca 110 B/W filmiņa ir tikai aisberga redzamā daļa. Šovasar ir gaidāmas arī daudzas citas 110 formāta filmiņas, kā arī varam pačukstēt, ka pavisam drīz būs pieejamas arī speciālas lomogrāfijas kameras, kas nepārsniegs pusi no cigarešu paciņas izmēra! Gaidam!
 
Rekomendējam izlasīt arī šos rakstus
 
Dalies ar draugiem
 
 
 
Pievienojies un komunicē
Varbūt Tev ir kāds jautājums par Lomogrāfiju vai kādu no mūsu kamerām? Droši dod ziņu, ja esi uzgājis kādai mājaslapas nepilnībai. Vairāk informācijas par lomography.lv var iegūt arī iepazīstoties ar lietošanas noteikumiem.
Mēs esam draudzīgi
Kļūsti par mūsu draugu arī Facebook-ā, mēs arī Twitter-ojam. Mēs labprāt uzturēsim ar Tevi kontaktu.
Izvēlies sev ko piemērotu
Ja vēlies savā īpašumā iegūt jaunu lomo-kameru, kādu noderīgu aksesuāru, vai vienkārši superīgu foto-filmiņu iemet aci mūsu internet-veikalā.
 
Lomography Society Baltics ©2006—2013