Žurnāls » Kausētais plēves filtriņš

Viena liela, laba un pavisam vienkārša lieta, kas padarīs tavas lomogrāfijas bildes īpašākas ir iespēja taisīt pašam savus filtriņus un maskas. Galvenais, kas Tev ir jāatcerās - aizmirst jebkuras robežas.

Tātad - filtriņus var izmantot divos veidos - liekot priekšā lēcai, vai ielīmejot iekšā kamerā. Filtriņu liekot priekšā lēcai, Tev ir jārēķinās, ka visa informācija no tava filtriņa uz bildes nonāks pavisam izplūdušā veidā, tādēļ parasti šādos gadījumos priekšā liek tikai monohromus vai dažu krāsu kombināciju filtriņus. Toties pluss ir tāds, ka šādā veidā Tu vari katram kadram izmantot savu filtriņu. Toties, ja filtriņu ielīmē iekšā kamerā - tieši priekšā filmai, tad uz bildes Tev būs iespēja notvert pat vissīkākās filtriņa detaļas. Tomēr jāatcerās, ka šādā gadījumā, visa filmiņa būs pakļauta filtriņa iegribām, un uz visām bildēm būs viens un tas pats filtriņa raksts un krāsas.

Kausētais plēves filtriņš ir viens no visvienkāršākajiem, tomēr tas Tev dos pieredzi turpmākajiem eksperimentiem.
Tātad - viss, kas tev ir nepieciešams ir kamera, šķēres, pārtikas plēve, līmlente un šķiltavas.1. Ja Tev ir Diana+ vai Holga kamera, tad process ir nedaudz vienkāršāks, jo ir iespēja izmantot kādu no 16 kadru rāmīšiem.2. Pārtikas plēve ir jāsaloka 4 kārtās. Vēlams ir paņemt pārikas plēvi tā, lai, salocīta 4 kārtās, tā būtu ne mazāka par A5 formātu. Tas ir vajadzīgs tādēļ, ka ar pirmo kausēšanas reizi var arī nesanākt, kā cerēts. Kad tas ir gatavs, ir jāizmēra savas kameras kadra laukums. Šajā gadījumā tas ir Diānas 16 kadru rāmītis ar kadra laukumu 42x42mm. Salocītā plēve ir vajadzīga vismaz par 2mm platāka uz visām pusēm, respektīvi šajā gadijumā 46x46mm.3. Kad tas ir izdarīts, tad filtriņš ir jāpielīmē ar caurspīdīgo skoču pie rāmīša tā, lai liekā līmlente nebūtu redzama kadra laukumā.4. Un šeit sākās pati svarīgākā daļa - filtriņš ir jākausē. Vēlams uguni būtu turēt ne tuvāk par 15-20 cm no filtriņa, jo pārtikas plāve kūst ļoti ātri. Šis process iespējams būs jāatkārto kādas 2-3 reizes, kamēr filtriņš būs tāds, kādu tu vēlies.5. Kad tas ir izdarīts - droši liec rāmīti iekšā kamerā, ielādē filmu un gatavs!P.S. Šādā veidā Tu vari radīt pats savas bezgalīgi daudz un dažadas filtriņu variācijas
 
Rekomendējam izlasīt arī šos rakstus
 
Dalies ar draugiem
 
 
 
Pievienojies un komunicē
Varbūt Tev ir kāds jautājums par Lomogrāfiju vai kādu no mūsu kamerām? Droši dod ziņu, ja esi uzgājis kādai mājaslapas nepilnībai. Vairāk informācijas par lomography.lv var iegūt arī iepazīstoties ar lietošanas noteikumiem.
Mēs esam draudzīgi
Kļūsti par mūsu draugu arī Facebook-ā, mēs arī Twitter-ojam. Mēs labprāt uzturēsim ar Tevi kontaktu.
Izvēlies sev ko piemērotu
Ja vēlies savā īpašumā iegūt jaunu lomo-kameru, kādu noderīgu aksesuāru, vai vienkārši superīgu foto-filmiņu iemet aci mūsu internet-veikalā.
 
Lomography Society Baltics ©2006—2013