Žurnāls » Holga CFN - kamera ar raksturu

Holga CFN ir kamera ar raksturu, kas liek par sevi manīt jau pēc pirmās lietošanas reizes. Ja mūs visus lomogrāfijā saista tā īpašā neparedzamības sajūta, kad mēs nezinam, kas tad beigu beigās sanāks, tad Holga CFN dāvās Tev šīs sajūtas pašu esenci, un tieši tādēļ mēs viņu tik ļoti mīlam.Holgas pirmsākumi meklējami 1982. gadā Ķīnā, kad līdzīgi kā Diana kamera 60ajos gados, tā tika veidota kā lēta plastmasas 120 filmiņas formāta kamera, kas būtu pieejama ikvienam strādājošās klases ķīnietim. Atšķirībā no Holga CFN kameras, tās priekštecei Holgai S nebija ne zibspuldze, ne ilgās ekspozīcijas iespēja, ne iespēja to uzlikt uz statīva - vien plastmasas gabals, kurā varēja ielikt 120 filmiņu un kaut ko nobildēt. 35mm filmiņas joprojām pieaugošā popularitāte samazināja 120 filmiņas dzīvotspēju, tādēļ ražotāji sāka meklēt iespējas tirgot Holgu aiz Ķīnas robežām. Jau pavisam drīz cilvēki visā pasaulē to sāka izmantot nevis dēļ pieejamās cenas, bet gan neparedzamajiem un specifiskajiem efektiem.Holga ir pazīstama ar sev tik ļoti raksturīgajām gaismas noplūdēm, kas rodas gaismai ieplūstot caur vāciņa šķirbiņām. Ja citos gadījumos to sauktu par defektu, tad Holgai tas tieši ir efekts, dēļ kura tā ir iemantojusi simtiem tūkstošu fanu visā pasaulē. Katra Holga ir unikāla, viena var dāvāt tik plašas noplūdes, ka tiks izgaismots teju viss kadrs, cita savukārt var tās nedot vispār. Un šajā brīdī kamera parādīs savu patieso raksturu, un Tava vienīgā iespēja ir tikai ar to sadzīvot. Tomēr, ja gaismas noplūdes nav tas efekts, ko tu vēlies, Tu droši vari aizlīmēt ciet vāciņu ar melno izolācijas lentu, kas nāk komplektā, tādejādi izvairoties no jebkādām liekām gaismas noplūdēm.Tomēr gaismas noplūdes nav vienīgais Holgas efekts. Līdzīgi kā Diana+ kamerai, Holgas formāts būs kvadrāts ar izteiktām vinjetēm un nedaudz sapņainu noskaņu. Tomēr, lai arī Holga un Diāna abas ir tērptas viscauri plastmasā, ir ar plastmasas lēcu, un izmanto 120 formāta filmiņu, tās ir divas pilnīgi atšķirīgas kameras, kuru atšķirību var sajust uzreiz.Holga CFN ir savas priekšteces uzlabotā versija. Tai ir iebūvēta krāsu zibspuldze, kurai katram kadram ļoti vienkārši var izvēlēties un mainīt krāsas - zilu, sarkanu, dzeltenu vai baltu. Ir iespēja izvlētēties starp parasto (1/125s) un ilgās ekspozīcijas režīmu, kā arī uzlikt to uz statīva, lai neizplūstu nakts kadri.Runājot par aksesuāriem, der pieminēt, ka lidzīgi kā Diānai, arī Holga ir iespējams uzlikt speciālu adapteri, lai varētu bildēt ar 35mm filmiņu. Tomēr pats galvenais Holgas aksesuārs ir filtriņu komplekts, kas sevī ietver 4 monohromus krāsu filtriņus, 4 mīkstinošos krāsu filtriņus, kā arī 3 ģeometriski deformējošus filtriņus, kurus viegli var piestiprināt pie objektīva.Tehniskie parametri:
• Filmiņas formāts: 120, 35mm(ar adapteri)
• Kadra formāts: 55x55mm (12), 43x55mm (16).
• Fokusa attālums: 60mm
• Gaismas caurlaidība: f/8, f/11
• Ekspozīcijas laiks: bulb (b), 1/125s (n)
• Fokusēšana: 1m, 2m, 6m, 10m - ∞
 
Rekomendējam izlasīt arī šos rakstus
 
Dalies ar draugiem
 
 
 
Pievienojies un komunicē
Varbūt Tev ir kāds jautājums par Lomogrāfiju vai kādu no mūsu kamerām? Droši dod ziņu, ja esi uzgājis kādai mājaslapas nepilnībai. Vairāk informācijas par lomography.lv var iegūt arī iepazīstoties ar lietošanas noteikumiem.
Mēs esam draudzīgi
Kļūsti par mūsu draugu arī Facebook-ā, mēs arī Twitter-ojam. Mēs labprāt uzturēsim ar Tevi kontaktu.
Izvēlies sev ko piemērotu
Ja vēlies savā īpašumā iegūt jaunu lomo-kameru, kādu noderīgu aksesuāru, vai vienkārši superīgu foto-filmiņu iemet aci mūsu internet-veikalā.
 
Lomography Society Baltics ©2006—2013